Jak jeść zgodnie z fazami księżyca

Jak jeść zgodnie z fazami księżyca

17 listopada 2019 Wyłączono przez Zdzisława Czerny

Niejedna z nas wielokrotnie próbowała przeróżnych, mniej lub bardziej modnych diet. Bardzo często zdarza się jednak tak, że po skończeniu takowej – bardzo szybko znów przybieramy na wadze, lub co gorsza – tyjemy bardziej niż przed dietą…

Nadwaga, niedoskonałości figury – jaka jest tego przyczyna? Często obwiniamy siebie, wmawiamy sobie, ze nie jesteśmy zbyt wytrwałe, lub po prostu tęskno nam za tym, co naprawdę lubimy jeść. Do tego dochodzi brak regularnego ruchu, i klops – wracamy do punktu wyjścia.

księżyc

Jak więc się odżywiać i w jaki sposób kierować swoją dietą, aby uzyskać optymalne efekty? Wbrew pozorom jest to bardzo proste – wystarczy zapoznać się z kalendarzem księżycowym i zastosować kilka bardzo prostych wskazówek.

Nasi przodkowie patrząc w gwiazdy i na położenie księżyca określali najlepsze pory na zbiory, ścinanie drzew, sianie i sadzenie. Naturalna astronomiczna mapa była jedynym skutecznym przewodnikiem w codziennym życiu. Dziś to już sztuka zapomniana, spychana na boczny tor.

Dlaczego więc nie skorzystać z tej wiedzy, aby bezstresowo, kompletnie i stabilnie zadbać o siebie? Możemy to zrobić bez zbędnych wyrzeczeń i męczarni, czy codziennego liczenia kalorii. Tak samo jak księżyc wpływa na przypływy i odpływy mórz i oceanów, tak samo wpływa na naszą gospodarkę wodną i hormonalną, a w zasadzie na cały organizm.

Podstawowe zasady diety według kalendarza księżycowego

Aby skutecznie prowadzić swoją dietę wystarczy zapozna się z podstawowymi zasadami kalendarza księżycowego. Od tej pory wystarczy, że spojrzysz na księżyc – i będziesz wiedziała, czego unikać, jak się odżywiać i co robić, aby z satysfakcją osiągnąć sukces, którego wynikiem będzie utrzymanie optymalnej wagi i dobrego samopoczucia.

Fazy Księżyca – Cykl księżycowy (miesiąc księżycowy) trwa ok 28 dni
Podczas tego czasu Księżyc przechodzi przez cztery fazy:

Nów

Księżyc Rosnący

Pełnia

Księżyc malejący

Przez 14 dni księżyca przybywa, a następnie przez 14 dni ubywa. Kuracja księżycowa oznacza optymalne wykorzystanie tego cyklu – nic więcej.

Pełnia

Cykl naszej „współpracy” z kalendarzem księżycowym rozpoczynamy od pełni.
Tak naprawdę najkorzystniej jest rozpocząć już 2-3 dni przed pełnią, ponieważ w tym czasie zaczynamy odczuwać bardzo silny wpływ energii pełni na nasz organizm. Podczas tych dni nasz organizm bardzo szybko „wchłania”. Wtedy tyjemy najszybciej.

Porada: W czasie pełni jedz 1/3 lub 1/2 tego co zazwyczaj, a ostatni posiłek przyjmuj najpóźniej o 18.00. W tych dniach nie spożywaj cukru i słodyczy, unikaj też alkoholu. Pij dużo wody i naparów ziołowych. Minimum dwa litry dziennie. Napoje przyjmuj przed lub po posiłku – nigdy w trakcie.

Księżyc malejący

Po pełni następuje faza księżyca malejącego, która trwa dwa tygodnie. Możesz w tym czasie odżywiać się normalnie, tak jak do tej pory. Nasz organizm w tym czasie wchłania mniej i wolniej. Jest to też dobry czas na rozpoczęcie ćwiczeń fizycznych – nikt nie każe Ci rozpocząć wyczynowych treningów – ważny jest jednak ruch, dobrze zrobi nawet spacer. Księżyc malejący wspomaga oczyszczanie krwi i detoksykacje organizmu – więc nadal pamiętaj o herbatach ziołowych i wodzie. Jeśli zależy Ci na zrzuceniu wagi – przez te dwa tygodnie przyjmuj ostatni posiłek między 16.00 a 17.00

Faza nowiu

Po tych dwóch tygodniach następuje faza Nowiu księżyca. Podczas tego czasu optymalnym wyjściem jest post owocowy. Podczas nowiu księżyca, zdolność organizmu do detoksykacji, odtrucia i oczyszczenia jest najwyższa. Przez 2-3 dni spożywaj tylko owoce , pij wodę i zioła. Jeśli nie jesteś w stanie przez 2 dni odżywiać się owocami, zadbaj by przez ten okres wyeliminować ze swojej diety mięso i tłuszcze. Ciało w tym czasie czerpie z substancji jakie posiada.

Księżyc rosnący

Następnie, po nowiu przechodzimy do fazy księżyca rosnącego. Podczas tych dwóch tygodni po Nowiu – powinnaś zmniejszyć racje żywieniowe, gdyż w tym okresie ciało wchłania więcej i szybciej niż podczas księżyca malejącego. Łatwo jest więc przytyć. Księżyc rosnący wspomaga wszelkie procesy i działania zmierzające do budowania i wzmacniania.

Warto przyjmować suplementy diety i zrezygnować , choć częściowo z niezdrowych przyzwyczajeń żywieniowych. Kończ posiłek w momencie, gdy będziesz mieć ochotę na jeszcze dwa, trzy kęsy.

Miedzy godzina 15.00 a 17.00 pij szczególnie dużo wody, ostatni posiłek przyjmuj dwie godziny wcześniej niż zazwyczaj.

Przyjmowanie dużej ilości płynów to podstawowa i fundamentalna zasada, której powinniśmy się trzymać. Zalecenie picia większej ilości wody i herbat ziołowych miedzy 15.00 a 17.00 jest spowodowane tym, iż podczas księżyca rosnącego odczuwamy wzmożony głód i zazwyczaj jemy więcej niż normalnie. Spożywanie większej ilości płynów w tym czasie pozwoli Ci zredukować uczucie głodu.

Gwarancja sukcesu

Aby osiągnąć zamierzony efekt, niezbędne jest zastosowanie tych kilku prostych zasad. Oczywiście bardzo ważna jest kwestia organicznych, zdrowych i świeżych produktów z których przygotowujemy posiłki. Postaraj się, aby kupować żywność nie przetworzoną, bez chemicznych, trujących dodatków. Dodatkowo pamiętaj aby zaopatrzyć się w naturalne olejki ujędrniające skórę, których używaj codziennie. Jeśli masz problem ze znalezieniem takiego olejku – stosuj zwykłą oliwę z oliwek – jest bardzo bogata w witaminę E, która ujędrnia i wzmacnia skore.