Majowa Pełnia Księżyca

5 maja 2023 Wyłączono przez Zdzisława Czerny

Kwiatowy Księżyc czyli wyjątkowa Pełnia Księżyca , która przypada 5.05.2023 r o godz. 19:36 z zaćmieniem w znaku skorpiona .

Nazwa Kwiatowego Księżyca pochodzi od rozkwitających, kolorowych kwiatów.

Innymi nazwami na Pełnia Księżyca w maju są:

  • Mleczna Pełnia Księżyca;
  • Pełnia Zajęcza;
  • Pełnia Sadzenia Kukurydzy.

Inne nazwy na Kwiatowy Księżyc związane są z dawaniem dużych ilościach mleka przez krowy, zającami oraz majowym terminem wysiewu kukurydzy.

 Jest to wyjątkowa pełnia. W tym dniu trzeba być bardzo uważnym bo mogą nastąpić różne pułapki a nawet nieszczęścia z wybuchami emocji nie do powstrzymania Wskazane jest aby odłożyć ciężkie rozmowy na inny dzień . W tym dniu może dojść do mrocznych myśli niepokojów , obaw i lęków przed utratą miłości . Dzisiejsza pełnia  Księżyca w opozycji do Merkurego ,  której towarzyszyć będzie półcieniowe zaćmienie , mogą skumulować się zatem te strachy i zmartwienia które gdzieś drzemały w głębi duszy, dziś odezwą się mocno i dotkliwie .Nadzieją na uniknięcie przykrych scen raniących słów i nie prowadzących do uzdrowienia kłótni będzie sekstyl Wenus z Jowiszem warto się zatem odwoływać do tego co was łączy nie zaś do tego co dzieli szczerość połączona z troską o wspólną przyszłość pomoże uspokoić rozszalałe emocje. Pełna ta również zwiastuje życiowe przemiany 

autor : Jasnowidz Angels